Tradičná rodina

Autor: Filip Farský | 29.11.2014 o 16:04 | (upravené 30.11.2014 o 19:37) Karma článku: 13,68 | Prečítané:  15090x

Kto si čo predstaví pod pojmom tradičná rodina?

Referendum. Referendum o rodine?  Zvrátené rozhodovanie o niečom, o čom sa nedá rozhodovať.
Je tá vaša rodina a manželstvo v poriadku, keď chcete rozhodovať o iných rodinách?
Poznáte výrok Jeana Jacquesa Rousseaua "Moje práva a slobody končia tam kde začínajú práva a slobody iného"? Na tomto výroku je založená celá demokratická spoločnosť.
Prečo robíme inému to, čo by sme mi nechceli aby robili nám?

Dosť veľa ľudí v tejto krajine má zidealizovanú predstavu ako z módneho časopisu ako má vyzerať "tradičná" rodina - Otec, mama, dcéra, syn. Všetci sa nadovšetko milujú a nemajú žiadne vážne problémy. Otecko má výbornú prácu kde zarobí veľa peňiažkov. Mamička je doma a stará sa o domácnosť. Syn a dcéra chodia do školy kde sa učia na samé jednotky. Všetci spoločne každú nedeľu navštevujú kostol.
Nie nesnažím sa vysmievať sa z tejto predstavy. Je pekná!, pretože je vytúženou métou mnohých rodín, ktoré také nie sú a priali by si to.

POZOR! Zvoní budík - je tu realita!
Tak teda čo je to tradičná rodina?
Je to to, keď žena - mama, ktorá sa stará o deti, zatiaľ čo otec je v krčme s kamarátmi na borovičke s pivom?
Alebo je tradičná rodina tá, kde mamina s oteckom sú niekde na žúre, zatiaľ čo o ich deti sa stará babka, suseda, opatrovateľka a v tom horšom nikto?
Alebo budeme považovať za "tradičnú" rodinu takú, kde mama a otec nemajú prácu a ich osem detí (kde najstarší brat so sestrou spolu čakajú dieťa a ich babka bude budúci mesiac oslavovať okrúhle tridsiate piate narodeniny) robí po vonku bordel a neplechu. Nechodia do školy, nemajú hygienické návyky a jediné čo ich zaujíma je ako vyplniť čas počas dňa, aby televízie mali večer čo vysielať v spravách?
Takto by som mohol vymenovať ešte nespočetné množstvo príkladov "tradičných" rodín, ktoré sú naprieč slovenskom a nie len ním.
Samozrejme nie všetky rodiny sú ako vyššie spomenuté. Drvivá väčšina žije v realite. Tí šťastnejší rodičia (nie vždy v manželstve) majú prácu a na krku jedno, dve, občas tri deti a hypotéku. Majú dosť problémov a sú radi, že sú radi.
No nesmieme zabudnúť ani na slobodné mamičky a slobodných oteckov, ktorí sú často videný v očiach ľudí z okolia ako keby oni mohli za to, že zostali samé či samí s deťmi a so všetkými tými problémami a starosťami.

To čo má byť základom každej rodiny je láska, ktorú treba doplniť úprimnosťou a zodpovednosťou.

Späť k referendu. Šesť miliónov euro by sa dala využiť oveľa zmysluplnejšie ako na to zakázať niekomu niečo. Toľko menej šťastných a menej zarábajúcich rodín by mohlo mať krajšie Vianoce. Nespočetne množstvo vecí je podľa môjho názoru dôležitejších ako nezmyselné referendum o tom, o čom sa rozhodovať nemá. 

Ak by som mal vymenovať všetko čo je dôležitejšie ako otázka toho, či dve ženy alebo dvaja muži by mohli mať deti a ich zväzok by sa nazýval manželstvom, tak by to bol asi najdlhší článok na týchto stránkach. No nedá predsa nespomenúť pár príkladov.

Prečo sa neriešia viac rôzne závislosti, ktoré rozvracajú rodiny, ničia mladé životy. Drogy, alkohol, gamblérstvo a iné.
Choroby berú rodinám, mamy, otcov, ich deti.
Nedostatok práce a s tým spojená chudoba!
Nie sú náhodou tieto veci pre zdravú, šťastnú a plnohodnotnú rodinu dôležitejšie?
Asi nie, lebo v ľudoch je toľko zlosti, nenávisti a žiarlivosti, že radšej budú bojovať s týmto nepeknými vlastnosťami, než by sa mali postaviť skutočným problémom.

Naša spoločnosť je taká akí sme my sami. Je naším obrazom.
 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?